Başlarken…

Hakemli Akademik Dergi

Başlarken…

Mobbing ile Mücadele Derneği onurlu çalışma hakkını korumak, kollamak, çalışma barışını geliştirmek amacıyla 2010 yılında kuruldu. Mobbingder çok kısa bir sürede, önemli işler yaptı. Türkiye genelinde çeşitli illerde temsilcilikler açtı. Binlerce mağdura destek oldu. Güven duyulan, bir sivil toplum kuruluşu olarak kamuoyu tarafından büyük ilgi gördü.

Çeşitli platformlarda çözüm önerilerini dile getirerek, mobbing ile mücadeleye katkı sağladı. Mobbingin mevzuatta yer alması için gayret gösterdi. Projeler yürüttü, anketler yaptı, raporlar hazırladı. Üniversitelerde, okullarda, sendikalarda, sivil toplum kuruluşlarında eğitimler verdi. Halen Mobbing farkındalık ve Mobbing Temel Analiz Uzmanlık eğitimleri vermektedir. Radyo ve televizyon programlarına katıldı. Binlerce mağdura ulaştı, destek oldu.

Bu bilgi ve birikimi akademisyenlerle de paylaşmak, mobbing konusunda yapılacak araştırmaları desteklemek amacıyla  “Mobbing Araştırmaları Dergisi” ni çıkarmaya karar verdik. Derneğimiz misyon ve vizyonuna yakışan bu hakemli akademik derginin ülkemiz yayın hayatına önemli katkılar vereceğini düşünüyoruz.

Bu Derginin çıkarılması konusunda destek ve katkılarını esirgemeyen başta yayın kurulu ve ulusal danışma kurulunda yer alan bütün akademisyen hocalarımıza teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.

Mobbingder

Genel Başkanı

İlhan İşman

 

Yorum yapılmamış

Yorumunuzu ekleyin